Nevíte si rady? Kontaktujeme Vás!

FAQ

 • Zvládnu si stínění vyměřit a namontovat sám?

  Základní vnitřní stínící techniku zvládne namontovat v podstatě každý, kdo je alespoň trochu manuálně zručný. U vyměření i montáže se držte návodů a podrobně si je prostudujte. V každém návodu také naleznete, jaké potřebujete k montáži nářadí a spojovací materiál.

  Pokud si na vyměření a montáž sami netroufnete, můžete se obrátit na firmu, která Vám zajistí kompletní servis, včetně vyměření a montáže odborným technikem.

 • Jak správně udržovat a čistit stínící techniku?

  Ke každému produktu stínící techniky požadujte návod na ovládání a údržbu, kterého se vždy držte, aby nedošlo k poškození nebo zničení výrobku. Na vnitřní stínící techniku, ať už žaluzie nebo látkové zastínění Vám většinou postačí k očištění suchý hadřík nebo vysavač. Exteriérovou stínící techniku, jako venkovní žaluzie a rolety pak můžete opláchnout i vodou například za pomocí zahradní hadice. I zde však dodržujte návod k čistění, abyste nevhodnými přípravky nepoškodili textilní vedení.

 • Mám si pořídit interiérové nebo exteriérové žaluzie?

  Tady v první řadě doopravdy záleží na tom, co od stínění očekáváte, pokud potřebujete jenom zabránit průniku světla do místnosti, postačí Vám klasická interiérová stínící technika. Pokud chcete žaluzie i z důvodu odhlučnění a tepelné izolace, musíte už sáhnout po venkovních žaluziích nebo předokenních roletách.

 • Jaký je rozdíl mezi venkovními žaluziemi a předokenními roletami?

  Jak předokenní rolety, tak i venkovní žaluzie můžete použít k zastínění, odhlučnění a tepelné izolaci. Lamely předokenních rolet jsou plněny polyuretanovou pěnou a mají díky tomu lepší izolační vlastnost a považují se i za bezpečností prvek. Lamely jsou však pevně umístěny ve vodící liště a na rozdíl od venkovních žaluzií se nedají naklápět. S venkovními žaluziemi tak můžete lépe regulovat světlo do místnosti. Společné je pro ně manuální i motorické ovládání a možnost podmítkového provedení.

 • Jaký je rozdíl mezi horizontálními žaluziemi v provedení klasik a celostín?

  Většinu horizontálních žaluzií si nyní můžete pořídit jak v klasickém tak celostínícím provedení. Rozdíl je ve vedení silonu a textilního pásku. V provedení klasik prochází viditelně vedení bočními očky lamely a propouští i při zatažení světlo do místnosti. U celostínícího provedení, prochází vedení až v zadní části lamely a při zatažení je tak schováno, díky čemuž dochází k úplnému zatemnění.

 • Je potřeba na zimu sundat sítě proti hmyzu?

  Sítě proti hmyzu jsou vyrobeny z odolné hliníkové slitiny, která je uzpůsobena na venkovní použití. Pokud však na zimu sítě sundáte, prodlužujete tím jejich životnost. Demontované sítě však po té dobře uskladněte, nejlépe naležato, aby nedošlo k jejich pokroucení. Pozor si také dávejte na to, abyste nepoškodili při manipulaci síťovinu.

Doporučené firmy

Dřevěné žaluzie jsou útulné, hřejivé, jedinečné

stínení
Dřevěné žaluzie poslední dobou v čím dál více domácnostech nahrazují klasické žaluzie hliníkové. Zvýšené pozornosti se jim dostává zejména pro neotřelý vzhled – z každé lamely už na první pohled čiší přirozená krása a elegance. Navíc dokážou perfektně zútulnit a prohřát jakýkoliv interiér a díky vhodné povrchové úpravě jsou téměř bezúdržbové.
 
Pro každé okno
Dřevěné žaluzie nejčastěji seženete v provedení lamely o šířce 25 mm nebo 50 mm. Užší lamely lépe vyniknou zejména v menších oknech nebo okenních křídlech, ty širší doporučujeme do oken větších a robustnějších. Pokud by vám ani širší varianta nestačila (pro případ zastínění obrovských skleněných ploch), doporučujeme zvolit žaluzie vertikální, které jsou k tomuto účelu maximálně vhodné.
 
Krása exotického dřeva
A z jakého dřeva se vlastně dřevěné žaluzie vyrábějí? Nejčastěji se setkáte s kanadskou lípou – tzv. basswood, nebo několika exotickými dřevinami  - např. bambus nebo ramin. Ve všech případech dřevěné žaluzie působí velmi příjemným, útulným a hřejivým dojmem. Ten můžete podtrhnout i správným výběrem barvy. Obvykle jsou k dostání žaluzie v široké odstínové škále od bílé, přes zelenou a hnědou až po černou, takže žaluzie dokonale sladíte se svým interiérem.
 
Hospodyňky je budou milovat
Stejně jako klasické hliníkové žaluzie, ani ty dřevěné nevyžadují téměř vůbec žádnou údržbu. Lamely jsou totiž ošetřeny odolným lakem proti UV záření, takže dřevo si po dlouhé roky samo zachovává svoji barvu i strukturu. Jediné, co tak musíte dělat, je jednou za čas lamely otřít od prachu. K tomu vám úplně bohatě postačí suchý hadřík a staré dobré Pronto na dřevěné povrchy.
 
Kdybyste si chtěli dřevěné žaluzie koupit, můžete si vybrat z nabídky továrních řešení nebo navštívit specializovaný obchod, kde vám žaluzie vyrobí přesně na míru.

Zdroj
← Zpět na Stínící technika