Nevíte si rady? Kontaktujeme Vás!

FAQ

  • Proč je lepší nabízet nemovitost prostřednictvím realitní kanceláře?

    Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že je výhodnější prodat nemovitost „na vlastní pěst“, pravda bývá většinou opačná. Nejen, že má realitní kancelář dalekosáhlejší možnosti inzerce realit, ale především disponuje dlouholetými zkušenostmi. Díky tomu je schopna eliminovat rizika, jež při koupi či prodeji vznikají, pohotově reagovat na změny realitního trhu a převzít za Vás veškeré formality. Je výhodnější nabízet nemovitost prostřednictvím jedné nebo raději více realitních kanceláří? Vždy je lepší variantou svěřit Vaši nemovitost výhradně jedné realitní kanceláři. Tak budete mít Vy, stejně jako potenciální zájemce, neustálý přehled o stavu nemovitosti. Zadáte-li nemovitost více firmám, může to kupcedokonce odradit! Nejen, že může nabídku objevit pod různými cenami na několika serverech, ale inzerce u více společností vzbuzuje dojem, že je problematické danou nemovitost prodat.

Když inzerát klame zájemce o nemovitost

10.8.2015 - Někteří majitelé se snaží svou nemovitost prodat za každou cenu. Nelze tedy očekávat, že bude s potencionálním zájemcem hrát vždy čistou hru. Mnohdy je inzerát sestaven tak, aby nabídka vyzněla co nejlépe, ale realita je jiná. Proto by kupující neměl brát inzerát jako všeříkající zdroj informací k vyhlédnuté nemovitosti.

Popis

Klamavá inzerce může být dílem neseriózního prodejce, ale také realitního makléře. Asociace realitních kanceláří České republiky se stále snaží tyto nekalé praktiky eliminovat, ale stejně jako v každém jiném oboru se i zde najde několik nepoctivců. Inzerce, která uvádí potencionálního zájemce v omyl, se málokdy dá rozpoznat pouhým přečtením inzerátu. Většina skutečností vyjde na povrch až při jednání o koupi.

Nejčastěji si majitelé pohrávají s cenou. V inzerci by měla být uváděna cena v plné výši za nabízenou nemovitost. Aby byla cena atraktivní, tak cenu za vybavení či povinné zakoupení garážového stání si nechává majitel až na osobní setkání. Často se jedná o statisícové částky a v tu chvíli zájem ze strany kupce může opadnout. Nikdo mu ale nevrátí strávený čas prohlídkou. Proto by se měl raději již při domlouvání osobní prohlídky přeptat, zdali se jedná opravdu o konečnou částku.


Pozor by si měl kupec dát také na pojem užitná plocha. Pokud zájemce zaujme na první pohled celková výměra bytu, měl by si ověřit, zda inzerent nepočítá i například sklepní prostory. Právě užitná plocha zahrnuje všechny místnosti, včetně sklepů nebo půdy. Ideálně by měl zájemce požadovat uvedení zvlášť obytné plochy a užitné.

Klamavý inzerát může skrývat mnohé. Asi nejhorší dopad můžou mít zatajené právní vady, které výrazně ztěžují prodej. Proto je často majitelé neuvádějí. Nahlédnout do katastru nemovitostí může každý a měl by to být jeden z prvních kroků při jednání o koupi nemovitosti, právě kvůli vyloučení různých plomb na danou nemovitost. Takový pozemek v exekuci, s nechtěným věcným břemenem nebo bez příjezdové cesty by jistě neudělal novému majiteli radost. Proto je vždy třeba brát inzeráty s rezervou a každou informaci podrobně prověřit.

Lenka Doležalová

ZDROJ

acreal.cz

Společnost AC Real je renomovanou realitní kanceláří s dlouholetými zkušenostmi v oboru. Jejím nepsaným heslem je kvalita na úkorkvantity, proto se snaží věnovat každému klientovi maximum času a péče. Své zákazníky doprovází na prohlídky, udržuje s nimi neustálý kontakt a v součinnosti s předními odborníky… více o firmě

Kontaktujte firmu Facebook webové stránky
← Zpět na Reality