Nevíte si rady? Kontaktujeme Vás!

Kouzlo revitalizace bytových domů: v čem spočívá a jaké benefity nabízí

Pojmy jako revitalizace či regenerace jsou dnes v oboru realit stejně jako ve stavebním průmyslu slyšet téměř pořád. Objevují se v titulcích článků a ční mezi nabídkou řady stavebních firem. O co vlastně jde a jaké výhody z jejich realizace pramení?

Rekonstrukce bytových domů představuje primárně výrazné zlepšení stavu budovy po vizuální i praktické stránce. Zkvalitnění podmínek pro bydlení mění nejen fádní vzhled řady sídlišť, ale především zvyšuje tržní hodnotu bytů situovaných v zmodernizovaných domech. Tím ale výčet kladných stránek nekončí. Pojďme si jednotlivé benefity představit podrobněji.

Mezi nejčastěji prováděné rekonstrukce se řadí zateplení, které zpravidla doprovází rovněž nová fasáda. Díky tomu dochází k výraznému snížení nákladů za vytápění, které může majitelům bytů ušetřit až několik tisíc korun. Tepelná pohoda v jednotce v průběhu letních i zimních měsíců současně výrazně eliminuje výskyt vlhkosti, která je nejčastějším původcem vzniku plísní. Izolační vlastnosti pomohou ještě zlepšit kvalitní a správně osazená plastová okna, která nejen zabraňují úniku tepla, ale současně chrání domácnost před hlukem z ulice.

Teplotní a klimatické faktory pomáhá regulovat také střešní krytina, která společně s obvodovým zdivem tvoří základní izolační vrstvu budovy. Chrání nejen před sluncem a deštěm, ale brání také průniku vlhkosti a tepelným ztrátám. Je proto důležité hlídat její stav a v případě, že již neplní svůj ochranný účel, provést její revitalizaci, které přispěje k vyšší funkčnosti objektu.

TIP: Při revitalizaci se hodí bourací kladivo.

Nedílnou součást rekonstrukčních prací představují opravy či výměny balkonů a lodžií. Spolu se stoupajícími nároky na úroveň bydlení tvoří volání po kvalitním, bezpečném a příjemném prostoru mimo interiér významnou součást regenerace bytových domů. Nový balkon dokáže vykouzlit nejen prostor navíc, ale poslouží také praktickým potřebám.

Při revitalizaci budovy by však neměly být opomenuty na první pohled skryté, ale pro chod domácnosti i její bezpečnost nezbytné mechanismy, jako jsou elektroinstalace, vzduchotechnika a přívody vody a tepla. Moderní technologie a použité materiály se vyznačují dlouhou životností a odolností, které pomohou chránit bytovou jednotku i její vlastníky a současně zajistit bezproblémový chod domácnosti.

V dnešní době je trh doslova přesycen firmami, které nabízí komplexní servis služeb pro regeneraci domů. Jak ale vybrat tu správnou? Můžete se řídit podle několika vodítek. Vedle kladných referencí ze strany zákazníků hraje důležitou roli výběr dodavatelů materiálu. Pro úspěch celého podniku je však klíčovým faktorem profesionální a individuální přístup jejich zaměstnanců, kteří Vám navrhnou nejlepší řešení přímo na míru. S revitalizací se nevyplatí otálet, neboť Vám každým dnem zbytečně mizí peníze za vyhřívání a dílčí opravy. Neváhejte a přečtěte si naše rady a tipy ještě dnes! 


aidevelop

All Inclusive Development, a.s. je developerskou společností budující nové, či rekonstruované bydlení v Brně a okolí a v exponovaných lokalitách ČR. Klientům nabízíme bydlení v bytových domech, či rodinných domech, případně pozemky k individuálnímu bydlení. Každý projekt realizujeme s maximálním důrazem na… více o firmě

Kontaktujte firmu webové stránky
← Zpět na Revitalizace bytových domů