Nevíte si rady? Kontaktujeme Vás!

FAQ

  • Proč je lepší nabízet nemovitost prostřednictvím realitní kanceláře?

    Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že je výhodnější prodat nemovitost „na vlastní pěst“, pravda bývá většinou opačná. Nejen, že má realitní kancelář dalekosáhlejší možnosti inzerce realit, ale především disponuje dlouholetými zkušenostmi. Díky tomu je schopna eliminovat rizika, jež při koupi či prodeji vznikají, pohotově reagovat na změny realitního trhu a převzít za Vás veškeré formality. Je výhodnější nabízet nemovitost prostřednictvím jedné nebo raději více realitních kanceláří? Vždy je lepší variantou svěřit Vaši nemovitost výhradně jedné realitní kanceláři. Tak budete mít Vy, stejně jako potenciální zájemce, neustálý přehled o stavu nemovitosti. Zadáte-li nemovitost více firmám, může to kupcedokonce odradit! Nejen, že může nabídku objevit pod různými cenami na několika serverech, ale inzerce u více společností vzbuzuje dojem, že je problematické danou nemovitost prodat.

Lákavý svět nebo spletitá byrokratická síť?

Svět nemovitostí se zdá na první pohled jako podmanivá oblast. Na realitním trhu se objevují ty nejluxusnější domy, nejkrásnější byty, ale také ideální příležitosti k investici. V pozadí však často zůstává méně zábavná, přesto neoddělitelná součást celého komplexu,tvořená zástupem byrokratických a právních úkonů. Na jakém principu vlastně celé toto odvětví funguje?

 

První krok: orientace na trhu

Chcete prodat svůj starý dům a najít si pohodlný menší byt? Nebo se naopak Vaše rodina rozrostla a rádi byste získali bydlení, kde bude mít každý dostatek prostoru? V první řadě je důležité ujasnit si, jaké jsou Vaše záměry na realitním trhu, tedy řečeno makléřskou terminologií – zda budete nemovitost nabízet nebo poptávat. Ke svým plánůmmůžete poté využít tištěné inzercečizaměřit svoji pozornost na online realitní servery, kterých je dnes k dispozici nepřeberné množství.

 

Na vlastní pěst nebo s realitní kanceláří?

V obou případech máte dvě možnosti – pokusit se uspět na vlastní pěst, nebo se obrátit na realitní kancelář. Obě tyto varianty mají své výhody i nevýhody. Pokud budete jednat samostatně, samozřejmě Vám odpadnou některé poplatky a provize. Přesto následuje velké „ale“. Realitní kanceláře se zpravidla pohybují ve světě realit řadu let a díky tomu mají pod palcem nejen širší spektrum inzertních serverů, ale také disponují dlouholetými zkušenostmi v oboru. S jejich pomocí jsou schopny nejen pružně reagovat na změny realitního trhu, ale také rychle a kvalitně vyřídit veškerou související agendu. Příprava smluv, zajištění financování, ale také styk s katastrálním či finančním úřadem, to vše tvoří součást administrativního procesu. Přestože se tato spolupráce neobejde zpočátku bez menších investic, v reálu nakonec ušetříte – čas i peníze. Uzavřete-li totiž exkluzivní smlouvu, garantuje Vám realitní kancelář nejvyšší možnou prodejní cenu spolu s kompletním servisem služeb.

 

Jak poznat solidní realitní kancelář?

Ještě než se rozhodnete svěřit svoji nemovitost či hledání budoucího domova do péče makléřů, je důležité zjistit, zda se skutečně jedná o slušnou realitní kancelář. Na jaká kritéria se zaměřit? Prvním z nich mohou být samozřejmě reference jejích klientů. Důležité je také ověřit si, jak dlouho se daná společnost na trhu pohybuje, zda má stálé sídlo a jaký rozsah služeb prezentuje. Renomované kanceláře dokazují svoji zdatnost v oboru nejen zajímavými nemovitostmi, ale také komplexní nabídkou služeb, díky které jsou schopny převzít za klienta nejen veškeré administrativní a právní úkony, ale například také komunikaci s příslušnými úřady. Nedílnou součástí by měl být profesionální přístup zaměstnanců, jejich informovanost a schopnost pružně reagovat na potřeby zákazníka.

 

Zdá se Vám nastíněný mechanismus příliš složitý? Naší ambicí je přinášet Vám kvalitní, aktuální a přehledný systém článků, rad a návodů, s jejichž pomocí získáte veškeré potřebné informace!


acreal.cz

Společnost AC Real je renomovanou realitní kanceláří s dlouholetými zkušenostmi v oboru. Jejím nepsaným heslem je kvalita na úkorkvantity, proto se snaží věnovat každému klientovi maximum času a péče. Své zákazníky doprovází na prohlídky, udržuje s nimi neustálý kontakt a v součinnosti s předními odborníky… více o firmě

Kontaktujte firmu Facebook webové stránky
← Zpět na Reality