Nevíte si rady? Kontaktujeme Vás!

FAQ

 • Zvládnu si stínění vyměřit a namontovat sám?

  Základní vnitřní stínící techniku zvládne namontovat v podstatě každý, kdo je alespoň trochu manuálně zručný. U vyměření i montáže se držte návodů a podrobně si je prostudujte. V každém návodu také naleznete, jaké potřebujete k montáži nářadí a spojovací materiál.

  Pokud si na vyměření a montáž sami netroufnete, můžete se obrátit na firmu, která Vám zajistí kompletní servis, včetně vyměření a montáže odborným technikem.

 • Jak správně udržovat a čistit stínící techniku?

  Ke každému produktu stínící techniky požadujte návod na ovládání a údržbu, kterého se vždy držte, aby nedošlo k poškození nebo zničení výrobku. Na vnitřní stínící techniku, ať už žaluzie nebo látkové zastínění Vám většinou postačí k očištění suchý hadřík nebo vysavač. Exteriérovou stínící techniku, jako venkovní žaluzie a rolety pak můžete opláchnout i vodou například za pomocí zahradní hadice. I zde však dodržujte návod k čistění, abyste nevhodnými přípravky nepoškodili textilní vedení.

 • Mám si pořídit interiérové nebo exteriérové žaluzie?

  Tady v první řadě doopravdy záleží na tom, co od stínění očekáváte, pokud potřebujete jenom zabránit průniku světla do místnosti, postačí Vám klasická interiérová stínící technika. Pokud chcete žaluzie i z důvodu odhlučnění a tepelné izolace, musíte už sáhnout po venkovních žaluziích nebo předokenních roletách.

 • Jaký je rozdíl mezi venkovními žaluziemi a předokenními roletami?

  Jak předokenní rolety, tak i venkovní žaluzie můžete použít k zastínění, odhlučnění a tepelné izolaci. Lamely předokenních rolet jsou plněny polyuretanovou pěnou a mají díky tomu lepší izolační vlastnost a považují se i za bezpečností prvek. Lamely jsou však pevně umístěny ve vodící liště a na rozdíl od venkovních žaluzií se nedají naklápět. S venkovními žaluziemi tak můžete lépe regulovat světlo do místnosti. Společné je pro ně manuální i motorické ovládání a možnost podmítkového provedení.

 • Jaký je rozdíl mezi horizontálními žaluziemi v provedení klasik a celostín?

  Většinu horizontálních žaluzií si nyní můžete pořídit jak v klasickém tak celostínícím provedení. Rozdíl je ve vedení silonu a textilního pásku. V provedení klasik prochází viditelně vedení bočními očky lamely a propouští i při zatažení světlo do místnosti. U celostínícího provedení, prochází vedení až v zadní části lamely a při zatažení je tak schováno, díky čemuž dochází k úplnému zatemnění.

 • Je potřeba na zimu sundat sítě proti hmyzu?

  Sítě proti hmyzu jsou vyrobeny z odolné hliníkové slitiny, která je uzpůsobena na venkovní použití. Pokud však na zimu sítě sundáte, prodlužujete tím jejich životnost. Demontované sítě však po té dobře uskladněte, nejlépe naležato, aby nedošlo k jejich pokroucení. Pozor si také dávejte na to, abyste nepoškodili při manipulaci síťovinu.

Doporučené firmy

Látkové stínění - elegance pro Váš dům

Nebaví Vás již klasické žaluzie? Upřednostnili byste spíše něco elegantního a moderního pro Vaše okna? Po té byste se měli poohlédnout po látkovém stínění.  Vzhledem k široké nabídce typů, ať už jsou to látkové rolety, plisé nebo japonské posuvné stěny můžete zastínit či předělit jakýkoli prostor. Samozřejmostí je již i látkové stínění pro Vaše střešní okna.

Nejpoužívanějším designovým stíněním jsou volně visící látkové rolety, které ovládáte jednoduše pomocí řetízku. Pořídit si je můžete v kovovém či plastovém provedení. Umístit je pak můžete přímo na rám okna, na strop, nebo případně na zeď před okno. Všechny látkové rolety jsou vybaveny brzdou a roleta tedy drží v jakékoli zvolené pozici. (

Pokud byste však chtěli stínění přímo na rám okna, které je vhodné například i pro otevřenou ventilaci, zvolte si plisé. Tento variabilní prvek stínící techniky se vyrábí v několika provedeních a sami si určíte, zda chcete plisé stahovat ze shora dolů, ze spodu nahoru, či oběma směry. A v případě, že se nebude moci rozhodnout, zda zvolit propustnou či zatemňující látku, určitě uvítáte dvou látkové provedení, které vám nabízí libovolnou kombinaci látek.

K předělení místnosti, zastínění francouzských oken, nebo balkónové sestavy již nemusíte volit pouze z vertikálních žaluzií, ale určitě věnujte pozornost japonským posuvným stěnám. Zde si zvolíte dle potřeby z dvou až pěti drážkové kolejnice počet látkových panelů, které nejenom místnost zastíní, ale i oživí. Kolejnice se vyrábí v bílé a stříbrné barvě a jednotlivé panely můžete ovládat pomocí tyče, šňůry, případně pouze tahem za látku.

Nechcete, aby látkové stínění živilo roztoče a lapalo prach? Domů si kromě látkového stínění kupte i čističku vzduchu

Jakmile si zvolíte vhodný typ látkového stínění, přichází na řadu nejdůležitější bod. Výběr správné látky. Látka by totiž neměla jen skvěle vypadat, ale měla by být i plně funkční pro Vaše potřeby. V první řadě je dobré si určit, co od dané látky očekáváte. Zda ji chcete použít jen jako dekorativní prvek, nebo zda nemá vpouštět světlo do místnosti. Jak si ale správně zvolit látku? Jednoduchými pomocníky jsou pro vás čtyři základní vlastnosti látky a to gramáž, pohlcení, odražení a propustnost.

Pojďme se na jednotlivé vlastnosti látky podívat blíže. Gramáž určuje váhu látky, tedy počet Kg na m2, obecně se dá říct, že čím větší gramáž tím nižší propustnost látky a větší zatemnění. Ostatní vlastnosti látky jsou uváděny v % a značí kolik světla je daná látka schopna pohltit, odrazit a propustit do interiéru. Pokud budete chtít například pouze nahradit klasické záclony, vybírejte z látek s nízkou gramáží a vysokým procentem propustnosti. Ve chvíli, kdy budete chtít zvolit látkové stínění například do ložnice, vyberte látku s vyšší gramáží a s nízkým procentem propustnosti. Zde je nejvhodnější volit látky zcela zatemňující, které mají díky zadní povrchové úpravě propustnost 0%.

Až si zvolíte správný materiál, vyberte si odstín. Pokud Vás nudí jednoduchost, pak si určitě vyberete z nabídky látek se vzory. Naleznete zde květiny, pruhy, spirály, kostky, puntíky či další motivy. A pokud přece jenom uvítáte klasiku, můžete zvolit jednobarevnou látku.


logo labona.cz

Tady o svých žaluziích rozhodujete vy. A nikdo jiný. U nás nikdy nejste omezováni nabídkou výrobce. U nás se vám nikdy nestane, že byste nenašli to, co hledáte. V našem e-shopu si totiž žaluzie tvoříte sami. Na míru vašim představám. Sami si vyberete typ stínění. Sami si určíte rozměry žaluzie (rolety). Sami si… více o firmě

Kontaktujte firmu facebook webové stránky
← Zpět na Stínící technika