Nevíte si rady? Kontaktujeme Vás!

FAQ

 • Zvládnu si stínění vyměřit a namontovat sám?

  Základní vnitřní stínící techniku zvládne namontovat v podstatě každý, kdo je alespoň trochu manuálně zručný. U vyměření i montáže se držte návodů a podrobně si je prostudujte. V každém návodu také naleznete, jaké potřebujete k montáži nářadí a spojovací materiál.

  Pokud si na vyměření a montáž sami netroufnete, můžete se obrátit na firmu, která Vám zajistí kompletní servis, včetně vyměření a montáže odborným technikem.

 • Jak správně udržovat a čistit stínící techniku?

  Ke každému produktu stínící techniky požadujte návod na ovládání a údržbu, kterého se vždy držte, aby nedošlo k poškození nebo zničení výrobku. Na vnitřní stínící techniku, ať už žaluzie nebo látkové zastínění Vám většinou postačí k očištění suchý hadřík nebo vysavač. Exteriérovou stínící techniku, jako venkovní žaluzie a rolety pak můžete opláchnout i vodou například za pomocí zahradní hadice. I zde však dodržujte návod k čistění, abyste nevhodnými přípravky nepoškodili textilní vedení.

 • Mám si pořídit interiérové nebo exteriérové žaluzie?

  Tady v první řadě doopravdy záleží na tom, co od stínění očekáváte, pokud potřebujete jenom zabránit průniku světla do místnosti, postačí Vám klasická interiérová stínící technika. Pokud chcete žaluzie i z důvodu odhlučnění a tepelné izolace, musíte už sáhnout po venkovních žaluziích nebo předokenních roletách.

 • Jaký je rozdíl mezi venkovními žaluziemi a předokenními roletami?

  Jak předokenní rolety, tak i venkovní žaluzie můžete použít k zastínění, odhlučnění a tepelné izolaci. Lamely předokenních rolet jsou plněny polyuretanovou pěnou a mají díky tomu lepší izolační vlastnost a považují se i za bezpečností prvek. Lamely jsou však pevně umístěny ve vodící liště a na rozdíl od venkovních žaluzií se nedají naklápět. S venkovními žaluziemi tak můžete lépe regulovat světlo do místnosti. Společné je pro ně manuální i motorické ovládání a možnost podmítkového provedení.

 • Jaký je rozdíl mezi horizontálními žaluziemi v provedení klasik a celostín?

  Většinu horizontálních žaluzií si nyní můžete pořídit jak v klasickém tak celostínícím provedení. Rozdíl je ve vedení silonu a textilního pásku. V provedení klasik prochází viditelně vedení bočními očky lamely a propouští i při zatažení světlo do místnosti. U celostínícího provedení, prochází vedení až v zadní části lamely a při zatažení je tak schováno, díky čemuž dochází k úplnému zatemnění.

 • Je potřeba na zimu sundat sítě proti hmyzu?

  Sítě proti hmyzu jsou vyrobeny z odolné hliníkové slitiny, která je uzpůsobena na venkovní použití. Pokud však na zimu sítě sundáte, prodlužujete tím jejich životnost. Demontované sítě však po té dobře uskladněte, nejlépe naležato, aby nedošlo k jejich pokroucení. Pozor si také dávejte na to, abyste nepoškodili při manipulaci síťovinu.

Doporučené firmy

Neplaťte zbytečně za práci. Žaluzie si můžete namontovat sami

Jestliže vám ceny žaluzií nebo rolet v českých obchodech připadají neúměrně vysoké a říkáte si, že velkou část z ceny určitě tvoří doprava a montáž, můžete vyzkoušet malou novinku – objednat si pouze žaluzie a ty si pak do svých oken namontovat svépomocí. Není to moc složité, i méně zručný člověk to zvládne za pár minut a navíc skutečně nějakou tu korunu ušetříte. Jak to tedy funguje a co všechno pro to musíte udělat?
 
Bez metru se neobejdete
Koncept je u českých e-shopů obdobný. Přijdete na hlavní stránku prodejce, vyberete si typ zastínění (horizontální a vertikální žaluzie, roletky nebo třeba markýzy) a následně zvolíte rozměry. Při měření okna vždy berte v úvahu celou plochu skla včetně gumových těsnění. Pokud byste zadali pouze rozměr mezi těsněními, žaluzie by pak byla příliš malá. Po zadání rozměrů obvykle volíte způsob ukotvení (do stěny, do stropu), stranu ovládání (vpravo, vlevo) nebo třeba způsob stahování. Vždy volte na základě vašich potřeb.
 
Barevný svět v hrsti
Při nákupu žaluzie si samozřejmě vybíráte taky barvu a designové provedení. Pokud se v tomto vyžíváte, pak pro vás některé obchody budou doslova Rájem na Zemi. Můžete si totiž vybrat z nepřeberného množství různých možností. Lamely můžu být hladké nebo s vybraným vzorkem, barvy hrají ve škále od bílé až po černou v desítkách a stovkách různých odstínů. Tady skutečně platí ona zprofanovaná věta – vybere si každý.
 
Montáž určitě zvládnete
Následně si už jenom necháte žaluzie zaslat k sobě domů (doprava bývá zdarma) a jakmile k vám dorazí, vezměte do ruky AKU vrtačku a můžete jít na věc. Montáž žaluzií nebo rolet není nijak složitá, podrobný návod nejspíš najdete jak na stránkách prodejce, tak i jako součást zásilky. Za pár minut nemáte co dělat a můžete se radovat ze svého nového zastínění. A určitě vás u srdce zahřeje pocit, že vás nestálo moc peněz a navíc jste si ho zvládli udělat úplně sami.

Zdroj
← Zpět na Stínící technika